Sizler İçin Sizlerleyiz.. Web Sitelerimizin Yapılandırılma Sürecinde Çeşitli Aksaklıklar Yaşanabilmektedir..

kurumsal@inanpsikoloji.com +90 (532) 492 41 57

Ercan TEKİN

Ercan TEKİN

Kurucu Psikoterapist
 • 4.8 / 5 (86 Doktor Takvimi)
 • Deneyim17 Yıl
 • Beceri:PPT,BDT, TA, DOT, Nöropedagoji, Nöropsikolojik Testler
Çalışma Saatleri:Pazartesiden Cumartesi: 10.00-19.00

Kendince:

bir an için umut ve çaresizliğin birbirinden vazgeçemeyen ve ısrarlada didişen iki yakın olduğunu varsayarak çıkalım yola 🙂 ne ebeveyn (modu) gibi çaresizliği bastırır ne de arsız çocuk (modu) ile fantazilerilerden vazgeçmeyi  kenara bırakırsak,  yaşam doyumu dediğimiz an, şimdimize elbise olduğuna inanıyorum. işte o zaman bir slogan edasında içgörümüz hayrıkıyor, “güleceksin inadına.”

bizim oraların (tokat) insanı için büyükşehir ya çalışma ya da eğitim için gidilen bir yer, dağarcığımızdaki büyükşehir ise tabiki ankara, zira istanbul kaybeder insanı diye öğretilmişiz. bugünlerde meslek yaşantısında 15 yılı geride bıraksam da, ilk durak üniversite eğitimi  aldığım Ankara’ da. mesleğe de orada devam ederken hayat beni istanbul  yollarında büyüttü.

öncesinde defalarca gelip gitsem de bu yolculuklarda gebze’ nin varlığından bihaberim. kamu görevi ile hayatıma girdi gebze. “bir kere gelince gidemiyorsun” dediklerinde gülümser geçerdim, orta yaşlarımda “ne mutlu ki” ne gidebildim gebze’ den ne de yüzümdeki gülümsemesini değiştirdi.

burada eğlendim, üstüne evlendim, varlığım dediğim oğlum inan ‘in ismi, nice hayatların konuşulduğu merkezimize ismini de verdi… her ikisi de adı gibi yaşaşın, yaş almaya devam etsin..

pandemi ile birlikte bir bocalama yaşasak da “inadına” dedik şeyma hanım ile birlikte. motivasyonumu tazeledi, gennç yaşına rağmen ofisimizi de sırtladı. bir  çok çalışma arkadaşımızın emeğine teşekkür etmeyi unutmadan şu günlerde “yürekten söyleyerek” günümüzü neşelendiren, gün içinde bitmeyen enerjisi ile bizi taşıyan asistanımız esra hanım ‘a,  yüzünden gülümsemesi eksik olmayan, yollarımızın (2024’ te) henüz kesiştiği bilge hanım‘ a , koş yardım lazım dediğimizde arızaları çoktan halletmiş olan yasin bey‘ e, halihazırda eğitimini sürdürüyor olsa da okulunu bitirmesini dört gözle beklediğimiz buse hanım‘ a, isimleri kalbimizde yazılı, emeği geçen diğer yol tüm arkadaşlarımıza,

tüm bu satırları yazarken sıranın ona gelmesini heyecanla beklediğim, mesleğimin tüm (yönlerini) kolay ve zorluklarını ilişkimize karıştırmadan, olgunluk ve asaleti ile her daim yanımda varolan sevgilim, eşim ayşe hanım‘  a,

tüm hizmet alanlar / alacak olanlar adına şükranlar sunarım.

Başlıca Eğitim & Beceriler

 • Ankara Üniversitesi – PDR Lisans Programı
 • Wiesbaden Academy of Positive Psychotherapy – Psikoterapi Eğitimi – (Basic & Master)
 • Family Psychological Services– Deneyimsel Oyun Terapisi (Basic & Master)
 • Milli Eğitim Bakanlığı – Aile Danışmanlığı
 • Nöropedagoji – Prof.Dr. Boris Arkhipov
 • Transaksiyonel Analiz 101-102 – Transaksiyonel Analiz Derneği
 • Türk PDR Derneği – Mindfulness
 • Adnan Menderes Üniversitesi – Zeka Testleri
 • Gelişimsel Çocuk Nörolojisi Derneği – Denver II
 • Psiko-İst – MMPI Testi
 • VKV Amerikan Hastanesi – d-CPT Moxo Dikkat Testi

Bitirirken:

15 yılı aşkın süredir, 20000 saatten fazladır tüm bilgi birikimim ve temas kapasitem ile yanınızda olmaya özenle dikkat ediyorum. yazı bitiyor, cümleler bitmiyor. bilen bilir bizi; ne tabelamız göz önünde, ne diplomalarımız.  buraya sığmayan yaptıklarımızı da aşağıdan takip edebilirsiniz.

Sevgi ve şevkatle…