Sizler İçin Sizlerleyiz.. Web Sitelerimizin Yapılandırılma Sürecinde Çeşitli Aksaklıklar Yaşanabilmektedir..

kurumsal@inanpsikoloji.com +90 (532) 492 41 57
yonetici

Merhaba,ben Ercan Bey’e yaşadığım bir depresyon döneminde gittim.Terapi sürecinin uzun olabileceğini ve daha uzağa gitmenin sorun olabileceğini düşünerek yaşadığım yere yakın olan Gebze bölgesi dışına gitmeyi tercih etmedim. Ercan Bey’le yaklaşık 12 seans kadar terapi yaptık ve düzenli olarak neredeyse her hafta gittim.Kendisi de terapi sürecinin uzun olacağını söylediği için süreci olması gerektiği kadar uzatıp iyi bir sonuç almak istiyordum fakat Ercan Bey’in görüşmelerimizi dikkatli takip etmediğini, yeni bir seansa başlarken önceki seansta görüştüğümüz konuları çoğunlukla hatırlamadığını,bu nedenle seansların
kopuk ilerlediğini ve seans sonraları göndereceğini söylediği dökümanları ihmal edip ancak benim hatırlatmalarım sonrası ilettiğini farkettim,yine de seanslar ilerlemişken ve aramızda bir terapist_danışan ilişkisi kurulmaya başlamışken terapist değiştirmek istemedim.Ayrıca seansları aralarına neredeyse hiç mola koymadan danışanlarını ard arda alarak yapması da, zaman zaman randevuların sarkmasına sebep oluyor ve bu durum bana yanlış geliyordu. Bunlar dışında terapistin terapi odasındaki seanslar sırasında ‘sen’ li ve yakın yaklaşımlarının seans odası dışındaki iletişim durumlarında yerini ‘siz’ li daha uzak hitabet ve yaklaşımlara bırakması da insanı kurulan samimi ilişkinin gerçekliği konusunda şüpheye düşürüyordu. Son görüşmemizden sonra bana göndereceği iletileri bu sefer hatırlatmama rağmen yine göndermedi.Öyle olunca yeni bir seans randevusu oluşturmak yerine beklemeyi tercih ettim. Aramızda seansların devam edeceği konusunda ortak bir fikir olmasına karşın yaklaşık bir ay süren bu plansız ve iletişimsiz bekleme döneminde ‘terapiye devam edecek misiniz’, ‘durumunuz nedir’ ya da bunlara benzer herhangi bir dönüş yapma gereği bile duymadı. Seanslarca yapılan görüşmelerimiz sonrası gösterdiği bu kayıtsız tutum kabul edilebilir gelmedi. Böyle olunca devam etmedim,daha ilk görüşmemizde bana ‘sakın terapiyi yarım bırakma’ diyen terapistimle terapi sürecim bu anlam veremediğim tutumu yüzünden yarım kalmış oldu ve tam sonuç alamamış oldum.Böyle bir durumda terapist değiştirmek de neredeyse sil baştan bir terapi süreci ve sonuç olarak benim gibi danışanlar için mağduriyet demek.
Her anlamda fazlaca özveride bulunmanızı gerektirecek böyle bir süreç için terapist seçimi çok önemli. Verimli bir terapi süreci isteyenlere Ercan Bey’i tavsiye etmiyorum.