Hızlı Randevu0532 492 41 57

Hoşgeldiniz. Bugün

Gebze' de Pedagog, Psikolog ve Aile ve Evlilik Danışmanı İhtiyaçlarınız Çok Yakın Profesyonel yardım hizmetlerinden yararlanmak için lütfen bize ulaşınız.

foto

Merkezimize Gelirken

Ana Sayfa » Karşılama » Merkezimize Gelirken


Gebze’ de Psikolog, Çocuk Pedagog ve Aile Danışmanı gibi Psikolojik Destek hizmetleri
sadece belli zamanlarda hayatın getirdiği stresli gündemler karşısında başa çıkmakta zorluk yaşayanlar hakkında değil, her insanın zaman zaman bir duygu boşaltma aracı olarak alması gereken bir yardım hizmetidir. Çoğumuz kriz anında bazımız ise aylar öncesinde yaşadığı bir olay ile baş edemediğinden dolayı psikiyatrist, psikolog, pedagog gibi profesyonel destek hizmeti veren kurumlara başvurmakta. Bu süreçte bizlerle hayattaki an’ larınızı getiriyorsunuz, her an’ ınıza ve anılarınıza değer verip, size bugüne kadar uygulamadığınız davranış sistemleri öngörüyor, iç görüler kazandırıyor, yeni farkındalıklara pencere açıyoruz. Zaman oldukça değerli, ne zaman kaybedecek zamanınız var, ne de size zaman kaybettirecek lüksünüz.

Profesyonel bir destek almadan önce hazırlıklı olmanız gereken kimi durumlar bulunmakta. 

♣ Diploma Sorun
Koruyucu ruh sağlığı bir çok farklı meslek dalının bir bileşeni, ancak sorununun daha spesifik. Randevu almadan önce lütfen yakın çevrenizdeki uzmanları internet üzerinden araştırın. Bugüne kadarki çalışma deneyimi, hakkındaki yorumlar, uzmanın size yardım edip edemeyeceği konusundaki düşüncenizi netleştirecektir. Unutulmamalıdır ki koruyucu ruh sağlığı alanında mükemmel uzman yoktur. Süreç karşılıklı iletişim ve etkileşime bağlı bir uygulama olduğundan bir arkadaşınıza memnuniyet kazandırmış olan bir uzman size yardım edemeyebilir. İlk görüşme sonunda o uzmanın size yardım edemeyeceğini anladığınızda bunu samimiyetle “Sizinle çalışmak istemiyorum.” şeklinde ifade edin. Egolarından sıyrılmış olan bir uzman, bunu saygı ile karşılayacaktır.

♣ Seans öncesinde sizi seansa götüren sorunun ne olduğunu tespit edin.

Beni rahatsız eden olay / olgu ne? Kendimi şu anki durumumdan daha iyi hissetmem için neye ihtiyacım var? Seanslar bana ne kazandırmalı? gibi soruları kendinize sorun.

♣ İletişimde olun.
Çalışmaya karar verdiğiniz uzmana ulaşılabilirliğin kolay olması sizin için avantajdır. Sadece seanstan seansa bir araya geldiğiniz, seans arasındaki günlerde bihaber olacağınız uzmanın yaşantınız üzerine hakimiyetinin azalacağı bir gerçektir. Bu noktada karşınızdaki uzmanın tek danışanının da siz olmadığınızı unutmamanızda fayda var.

♣ Bilgi Alın
Programlama değişim ilk basamağıdır. Uygulanacak metod, hazırlanacak olan müdahale planının süresi ve seansların sıklığı hakkında bilgi alın.


Merkezimize gelirken…
♠ Randevunuzu sizin / çocuğun  günlük programını göz önünde bulundurarak alınız.
♠ Çocuğun seans öncesi aç/yorgun/uykusuz olmamasına özen gösteriniz.
♠ Randevu saatleri sizin istediğiniz ve ilgili uzmana uygun olan saatlere göre ayarlanır.
♠ Randevunuza vaktinden 10 dk önce geliniz. İlk değerlendirme öncesinde doldurmanız gereken bazı formlar olabilir.
♠ Gecikme durumunda randevu süreniz uzatılamayacaktır.
♠ Değerlendirmeye lütfen kalabalık gelmeyiniz. Yetişkin görüşmelerinde size bir yetişkin eşlik edebilir. Çocuk ile görüşmelerde ise anne/babanın gelmesi yeterlidir.
♠ Kendinize/Çocuğunuza ait varsa önceki değerlendirme sonuçlarınızı yanınızda getiriniz.
♠ Danışan, seans ertelemesi ya da iptali durumunda en geç 24 saat öncesinden tarafımıza haber vermekle yükümlüdür. Haber verilmeksizin iptal olan seanslar yapılmış sayılır.
♠ Her seans 50 dakika olarak gerçekleştirilir. Zamanında seansa yetişemeyen danışan, kalan süresince seansa katılır.


20 Aralık 2016

İlgili Terimler :

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Facebook'ta Biz