Sizler İçin Sizlerleyiz.. Web Sitelerimizin Yapılandırılma Sürecinde Çeşitli Aksaklıklar Yaşanabilmektedir..

kurumsal@inanpsikoloji.com +90 (532) 492 41 57

Kreş ve Anaokulu Danışmanlığı

gebze Anaokulu ve Kreş Danışmanı

Çocuklarımızın bir sosyal varlık olarak dış dünyaya adım attığı, ilk eğitim ve yaşam deneyimlerini kazandıkları kreş ve anaokulları, hayat disiplinlerini kazanmada, erken çocukluk dönemlerini sağlam karakterlere dönüştürmede, tüm gelişim alanlarındaki performanslarını sergilemelerinde kritik bir öneme sahiptir.

Akademik ve bilişsel yetenekleri ile öne çıkacakları okul dönemlerinde sosyal ve duygusal gelişimlerinin üzerinde durma ve onlara geliştirilecek özel programlar ile tüm gelişim alanlarında becerilerini yükseltebilmeleri, Gelişim Değerlendirme‘ lerinin sağlıklı ve sonuca dönük bir şekilde kullanılabilmesi için aile ve okulun bir uzman tarafından birleştirilmesi ve uzmanın danışmanlığında gelişimlerinin takibi bir çok kritik ve bozucu riskin önüne geçmektedir.

Kurumumuz, pedagojik danışmanlığı çağımız çocukları için bir zorunluluk olduğunu biliyor ve uzman pedagog ve uzman psikologlar tarafından hazırladığı programlar ile çocuk ve aileleri takip etme imkanı sunmaktadır.

Kreş ve anaokullarına yönelik üç farklı modelde danışmanlık yapılmaktadır. Program içerikleri ve ayrıntılı bilgiler için iletişim sayfasında bulunan kanallar aracılığı ile bizlere ulaşabilirsiniz.

Danışmanlık Programı
Haftada bir tam günü kurum içi gözlem şeklinde yürütülecek olan danışmanlık programı, öğretmen rehberliği ile çocuk gözlem ve görüşmesini içermekte, aile ile danışmanlık seanslarını içermektedir. Program içeriğinde öğrencinin yıl başı ve sonunda olmak üzere toplamda iki gelişim değerlendirmesi alınır ve yıl sonu raporu olarak kurum ve ailelere öğrencilerin gösterdiği gelişimler rapor ile teslim edilir.

Eğitim Programı
Yıl başında veliler ile yapılacak olan ihtiyaç analizi neticesinde kurum hakkında bir eğitim listesi belirlenir ve veliler ile aylık periyotlarda seminer ve grup rehberliği çalışması yapılır. Eğitim programı aynı zamanda kurum personeline 3 ayda bir Hizmetiçi Eğitim Programı içermektedir.

Danışmanlık ve Eğitim Programı
Bu program, Danışmanlık Programı ve Eğitim Programının içeriklerini kapsamaktadır.


Kreş ve Anaokulu Danışmanlığı hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşın.