Hızlı Randevu0532 492 41 57

Hoşgeldiniz. Bugün

Gebze' de Pedagog, Psikolog ve Aile ve Evlilik Danışmanı İhtiyaçlarınız Çok Yakın Profesyonel yardım hizmetlerinden yararlanmak için lütfen bize ulaşınız.

foto

Gebze Final Anaokulu: Okul Olgunluğu Uygulaması

Ana Sayfa » Etkinlikler » Gebze Final Anaokulu: Okul Olgunluğu Uygulaması

Metropolitan Okul Olgunluğu Testi okula yeni başlayanların birinci sınıf talimatlarını anlamaya hazırlıklı olmalarını sağlayacak olan özelliklerini ve başarılarını ölçmek üzere hazırlanmıştır. Anaokulun sonunda veya birinci sınıfın başlangıcında incelemek için kullanılan bu test 5 yaş 6 ay – 6 yaş çocuklarına uygulanmakta olup, okula başlayacak olan çocukların hazır bulunuşlukları hakkında spesifik bilgiler vermektedir.

Biz de bu amaçla danışmanlığını sürdürdüğümüz Gebze Final Anaokulu 6. yaş grubu ile, gelecek yıl ilkokula başlayacak öğrencilerimizin okul olgunluğuna dair çalışmalara başladık.

Çalışmamızın devam eden sürecinde çocuklarımızın henüz kazanmadıkları becerileri geliştirme odaklı Eğitim Planı hazırlama ve ailelerin Okula Başlayan Çocuğa Yönelik Yaklaşım Geliştirme  eğitimleri düzenlenecektir.

Bir önceki yazımız olan Gebze Final Anaokulu Veli Eğitimi: Cinsel Gelişim başlıklı makalemizde Çocuğuma Cinsel Eğitimi Nasıl Verebilirim?, gebze anaokulu pedagog ve Gebze Final Anaokulu hakkında bilgiler verilmektedir.

10 Nisan 2017

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Facebook'ta Biz