Sizler İçin Sizlerleyiz.. Web Sitelerimizin Yapılandırılma Sürecinde Çeşitli Aksaklıklar Yaşanabilmektedir..

kurumsal@inanpsikoloji.com +90 (532) 492 41 57

Boşanma Danışmanlığı

gebze-bosanma-danismanligi
Hiç bir evlilik boşanma amacı ile başlamaz. Ancak her zaman hayal edildiği gibi devam etmez ve boşanma kaçınılmaz bir sonuç olur. Boşanma sadece hukuki değil aynı zamanda duygusal-ekonomik-toplumsal da bir süreçtir.

Günümüzde parçalanmış ailelerin sayısı hızla artmakta. Birçok farklı nedeni olan boşanma süreci çiftlerin yönetmekte en zorlandıkları krizlerin başında gelmektedir. Aile ortamı ciddi biçimde bozulduğunda, çiftler birbirine zarar verici davranışlar gösterdiğinde, gerek kişiler gerekse çocuklar için geri dönülmez hasarlar vermeye başlar, bu durumda ; o evliliğin bitmesi devam etmesinden daha sağlıklı olduğu sonucuna ulaşılır.

Boşanma danışmanlığı; boşanma sürecinde psikolojik sorunlar yaşamayı en aza indirmek, ortaya çıkması muhtemel olan yas ve kayıpla baş etmeyi kolaylaştırmak, bu sürecin çocuklar ve çiftler açısından en az hasarla atlatılmasını kolaylaştırmak, oluşabilecek çatışmaların uygun biçimde uzman desteği ile çözülmesi, bu durumun çocuklara anlatılması gibi sürecin sancılarını en aza indirmek için verilen bir hizmettir.

Merkezimizde
♣ 
Çocuk Ruh Sağlığı
♣ Kişisel Ruh Sağlığı
♣ Toplumsal Değişimle Başedebilme
♣ Kimlik Bütünlüğü
♣ Yeniden Anne-Babalık
♣ Duygusal Sağlık
♣ Ekonomik Uzlaşma vb. bir çok konuda hizmet verilmektedir.


Boşanma Danışmanlığı hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşın.