Sizler İçin Sizlerleyiz.. Web Sitelerimizin Yapılandırılma Sürecinde Çeşitli Aksaklıklar Yaşanabilmektedir..

kurumsal@inanpsikoloji.com +90 (532) 492 41 57

Aile ve Evlilik Danışmanlığı

Aile ve Evlilik Danışmanlığı

Aile ve Evlilik Danışmanlığı ailenin geçmiş yaşantı ve deneyimlerinden yola çıkarak olumlu değişimin başlaması, ailenin yeni bir dengeye kavuşabilmesi için sunduğumuz bir hizmettir.

Ailede;
İletişim bozuklukları
Duygusal zorlanmalar
♣ Etkileşimin azalması,
♣ Sözlü ve / veya fiziksel şiddet,
♣ Çocuklarla ilgili sorunlar,
♣ Eşlerin ailelerinin evliliğe olumsuz etkisi,
♣ Maddi sorunlar (iflas, iş kaybı vb…)
♣ Anlaşılmamışlık ve önemsenmemişlik,
♣ 
Cinsel sorunlar,
♣ Ebeveyn – çocuklar arası iletişim sorunları,
♣ Ailede yaşanan hastalık, ölüm gibi krizler
♣ Aileye yeni bir bireyin katılmasıyla yaşanan sorunlar, ailede değişim ihtiyacının olduğunu gösteren nedenlerden bazılarıdır.

Sağlıklı aile ortamı, mutlu evliliklerin başlangıcıdır. Değişen dünya düzeni evliliklerin örf ve adetlerimizle çatışmasını getirmekte, bu kültürel değişime sağlıklı çözüm becerisi geliştiremeyen çiftler arasında sorunlara neden olmaktadır.

Evliliğin sancılı bir şekilde başlaması, birbirini yeteri kadar tanımadan bir araya gelen aileler, evlilik sonrasında beklentilerin karşılanmaması, evliliğe çiftlerden birinin ya da her ikisinin de uyum sağlayamaması, evliliğe de çiftlere de zarar vermektedir.

Çocuklarla gelen yaşam sorunları ve sorumluluklar, ne yapacağını, nasıl yapacağını bilememe hali anne-babayı da sarsmaktadır. Hatalı anne-baba tutumlarından dolayı çocuklarda, ergenlerde yaşanan sorunlar aileyi de derinden sarsan bir etkene dönüşmektedir.

Geç olmadan alınan bir uzman desteği ile ailenin sistematik yapısı içinde her bir bireyi kimi zaman tek başına kimi zaman da grup (aile) olarak yeniden gözden geçirmeyi kapsar. Bu süreç aile sistemiyle tanışmayı ve herkesin kendi tutum ve davranışlarını gözden geçirmesini kapsar.

Birbirini daha iyi tanımanın ve kötü günde de birlikte olmak için nedenlerinizi hatırlamak için uzmanlarımızla yanınızdayız.


Aile ve Evlilik Danışmanlığı hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşın.