Hızlı Randevu0532 492 41 57

Hoşgeldiniz. Bugün

Gebze' de Pedagog, Psikolog ve Aile ve Evlilik Danışmanı İhtiyaçlarınız Çok Yakın Profesyonel yardım hizmetlerinden yararlanmak için lütfen bize ulaşınız.

foto

Wisc-R Zeka Testi

Ana Sayfa » Testler » Wisc-R Zeka Testi

Wisc-r çocuklar için zeka ölçeği, zeka ölçümlerinde en sık kullanılan araçlardandır. Bireysel bir testtir. Wısc-r 6-16 yaş arası çocuklarda kullanılmak üzere hazırlanmıştır. Maddeler, yönergeler bu yaş çocuklarının anlayacağı ve ilgi duyacağı şekilde seçilmiştir. Testin uygulanması bir-bir buçuk saat sürmektedir. Çocuğa göre bu süre değişebilir.

Testin 12 adet alt testi bulunmakla birlikte bize çocuğun sözel ve performans (sayısal) zekası hakkında bilgi vermektedir. Bireyin zeka seviyesini, özelliklerini, bireyin geliştirmesi gereken veya sahip olduğu becerilerini ortaya çıkaran en güvenilir testtir. Zeka seviyesi tespit edilen çocuk için özel bir eğitim planı oluşturmada yol gösterir. Ayrıca test sonuçları hiperaktivite, özel öğrenim güçlüğü, dikkat eksikliği gibi durumlarla ilgili olarak bilgi vermektedir. Böylece aileyi ve okulu bilgilendirme, yönlendirme imkanı sağlar.

Wısc-r ile çocuğunuzun zihinsel gelişimi hakkında bilimsel sonuçlarla fikir sahibi olmak ve olası sorunlar karşısında önleyici tedbirler alınmak için uygun bir testtir.

Bir önceki yazımız olan Porteus Labirentler Testi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

12 Nisan 2017

İlgili Terimler :

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Facebook'ta Biz