Hızlı Randevu0532 492 41 57

Hoşgeldiniz. Bugün

Gebze' de Pedagog, Psikolog ve Aile ve Evlilik Danışmanı İhtiyaçlarınız Çok Yakın Profesyonel yardım hizmetlerinden yararlanmak için lütfen bize ulaşınız.

foto

anne-cocuk-bagi

Ana Sayfa » Question » anne-cocuk-bagi
Cevap OkuCategory: Çocuk Psikolojisianne-cocuk-bagi
ezgi asked 2 sene ago

merhabalar, 3 yaşında bir kızım var yaklaşık 1 senedir çalışıyorum ve hemen hemen her gün işe gitmemi istemiyor her çocuk gibi. Bundan önceki süreçte 1,5 seneye yakında birlikteydik çalışmadım.Bana her akşam yarın işe gitme izin al seni özlüyorum seninle oyun oynamak istiyorum dediğinde çok üzülüyorum ve bende etkileniyorum.Gündüzleri ananesin de ve hiç sıkıntı yaşatmıyor yaşamıyor da,sadece bana nazlandığını ve bir şeyleri yaptıracağını söylüyorlar daha çok üzülüyorum. Böyle bi durumda Ne yapmam gerekiyor.

yonetici Staff replied 2 sene ago

Ayrılık kavramlarını çocuklar soyut kavramlar henüz oluşmadığından bir yetişkin gibi idrak edemezler. Onunla kurduğunuz cümlesel etkileşim genellikle çaresiz kalır.

Çocuklar için aile sistemi temel güven noktası ve çocuğunuz içinde bulunduğu yaş dönemi ise bağlanma döneminin bir uzantısı. Size olan temel bakım ihtiyaçlarının azalarak devam ettiğini düşünürsek duygusal bir bağ kurma telaşı devam ediyor gibi görünmekte.

Herhangi bir pürüz olsun ya da olmasın, yılda en az iki kere seçeceğinizi bir ruh sağlığı uzmanından ilişki değerlendirmesi yapmak adına bir kontrol sürecine ihtiyaç görünmekte.

İyi günler dileriz.

05 Mart 2019

Facebook'ta Biz